Kuszenie Acury

Ostatnimi czasy, tajemniczy crossover Acury był często przyłapywany w raczej mało twarzowym kamuflażu. Może między innymi dlatego, w sieci pojawiły się wczoraj pierwsze oficjalne "teasery", na których auto prezentuje się dużo bardziej zachęcająco.

Co prawda, japoński koncern zadbał o to, by na razie jedynie rozpalić naszą ciekawość. W całości nowa Acura zostanie ujawniona podczas salonu samochodowego w Nowym Yorku , który rozpoczyna się w pierwszej połowie kwietnia. Zaprezentowany tam koncepcyjny crossover, będzie najprawdopodobniej zapowiedzią nowego modelu, który powiększy gamę modeli Acury w 2010 roku.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak japońska "odpowiedź" na BMW X6 . Ze sporym prawdopodobieństwem można założyć, że bazować będzie na modelu MDX. Z ta jednak różnicą, że jego stonowana, spokojna sylwetka zostanie, w przypadku bezimiennego jeszcze modelu, zastąpiona przez nieco bardziej drapieżny rys czterodrzwiowego, sportowego coupe. Nie wiadomo nic o silniku, który miałby znaleźć się pod maską. Co najmniej jedną z opcji, będzie zapewne jednostka napędzająca wspomnianego MDX'a, czyli silnik V6 oferujący 300KM oraz maksymalny moment obrotowy równy 372Nm . Prawdopodobne jest także, że otrzyma napęd na cztery koła Acury - SH-AWD (Super Handling All-Wheel Drive).

Ciekawe, że firma mając w ofercie takie modele, jak MDX oraz RDX zdecydowała się powiększyć swoją ofertę właśnie o auto typu CUV (Crossover Utility Vehicle). Premiera już za niecały miesiąc, a oficjalne dane pozwolą być może rozwikłać zagadkę takiej strategii.

bs, Źródło: motorauthority, worldcarfans

Samochody: Acura MDX - ogłoszenia

Więcej o: