Honda City wjeżdża do salonów

Recepta jest prosta: wziąć płytę podłogową małego samochodu, nieco ją wydłużyć i zbudować na niej większą karoserię. Dzięki takiemu mariażowi, otrzymujemy auto większe, ale za stosunkowo niewielkie pieniądze. Brzmi jak recepta na sukces - czy Honda go osiągnie?

O nowej Hondzie City pisaliśmy już tutaj , gdy została pokazana światu. Teraz nowe auto trafia do polskich salonów sprzedaży, więc możemy poinformować jakie ceny wyznaczyła Honda na nasz rynek.

City dostępna będzie z jednym silnikiem - 1,4 i-VTEC o mocy 100 KM, ale w dwóch wersjach wyposażenia. W tańszej "Comfort" znajdziemy między innymi klimatyzację manualną, radio z odtwarzaczem MP3 oraz połączeniem z gniazdkami AUX i USB do podłączania zewnętrznych odtwarzaczy. Wersja "Comfort" kosztuje 54 900 zł.

Droższa wersja "Elegance" kosztuje 59 400 zł i została wyposażona między innymi w klimatyzację automatyczną, 16-calowe felgi aluminiowe, kurtyny powietrzne z przodu i z tyłu oraz tempomat.

Obie wersje można kupić o 2000 zł taniej, ale są to samochody z rocznika 2008.

Dla porównania (choć bezpośrednio bardzo trudno porównywać te samochody) ceny konkurencyjnych niewielkich sedanów kształtują się następująco: Fiat Linea : od 36 990 do 50 990; Renault Thalia : od 35 750 do 52 350; oraz Dacia Logan od 29 500 do 41 600 zł.

Honda City

jk, źródło: Honda, Mototarget

Samochody: Honda City - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.