Lamborghini Murcielago LP650-4 Roadster Limited Edition

Można powiedzieć, że Lamborghini wręcz specjalizuje się w wypuszczaniu unikatowych wersji swoich modeli. Bywają one bardziej lub mniej "rewolucyjne". Tym razem włoski producent przedstawił limitowaną edycję otwartej wersji Murcielago.

Pod przezroczystą pokrywą silnika drzemie 6,5-litrowe V12 (takie samo, jak w Reventon ), produkujące 650KM oraz 660Nm momentu obrotowego. Moc wzrosła zatem o 10KM względem "seryjnej" wersji Murcielago Roadstera. W połączeniu ze stałym napędem na cztery koła, pozwala to osiągnąć prędkość 100km/h w czasie 3,4 sek. , zaś maksymalnie "pomarańczowego" roadstera można rozpędzić do 330km/h.

Ta limitowana edycja Lamborghini zostanie wyprodukowana w ilości 50 sztuk . Z zewnątrz będzie ją można rozpoznać głównie po unikalnym schemacie kolorystycznym nadwozia, gdzie specjalny odcień szarego lakieru (Grigio Telesto) łączy się z jaskrawo-pomarańczowymi detalami. Pomarańczowe akcenty zastosowano również w dopieszczonej, pokrytej w znacznej części alcantarą tapicerce wewnątrz auta.

Całości dopełniają czarne felgi Hermera .

Czy to wszystko czyni nową wersję roadstera wystarczająco wyjątkową, by zdecydować się na kupno właśnie jej? Cóż, z pewnością byłoby bardzo miło gdybyśmy stawali wyłącznie przed tak "trudnymi" wyborami.

bs, Źródło: mothorauthority, Lamborghini

Samochody: Lamborghini - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.