Fiat dla Barbie

Bez obaw, ta wersja Fiata 500 nie wyjedzie na ulice, a przynajmniej nie w liczbie większej niż jednego egzemplarza. Fiat stworzył to różowe auto we współpracy z Mattel, by świętować 50. urodziny najbardziej plastikowej kobiety świata, które wypadają 9 marca.

Mimo że każda inna 50-letnia pani wyglądałaby w takim samochodzie co najmniej dziwnie, Fiat nie mógł sprawić Barbie lepszego prezentu - wciąż wygląda przecież na bardzo młodą, atrakcyjną niewiastę, a różowy to jej główny atrybut. Sam kolor to jednak za mało i dlatego stylową "pięćsetkę" przyozdobiono jeszcze licznymi błyskotkami zarówno w środku jak i na zewnątrz .

Sam lakier też nie mógł być tylko różowy - wypolerowano go na taki połysk, że podobno można się w nim bez trudu przejrzeć. Oprócz umieszczenia kryształków wszędzie gdzie się da (antena, słupek B, deska rozdzielcza i w wielu innych miejscach), w schowku umieszczono całą paletę błyszczyków do ust , a lusterko do przeglądania się wyposażono w diody LED, by nawet najmniejsza niedoskonałość była dobrze widoczna i mogła zostać szybko usunięta. Tylko czy Barbie ma jakiekolwiek niedoskonałości?

W środku również dominuje róż - nie mogło być inaczej. Fotele obite są różową i kremową mięciutką Alcantarą w specjalnym błyszczącym wydaniu. W tym samochodzie po prostu wszystko musi błyszczeć, bo taki charakter ma jego właścicielka-jubilatka. Żeby wnętrze nie oślepiało przechodniów, gdy auto będzie zaparkowane, ani by lakier nie został draśnięty choćby podmuchem wiatru, Fiat przygotował specjalny pokrowiec na "500" dla Barbie. Po naciągnięciu na karoserię, samochód będzie bardziej przypominał pierwsze (dużo ładniejsze) wcielenie Fiata 500 niż obecną wersję. Tylko po co znowu ten róż...

A teraz najciekawsze. Mimo że samochód został zaprojektowany dla Barbie, w czasie imprezy urodzinowej w Mediolanie to nie ona będzie prowadzić samochód . Nie wiadomo dlaczego, ale to jej prawie równie słynny partner Ken usiądzie za kierownicą różowego "cinquecento". Zastanawiamy się, czy doszło między nimi do sprzeczki, czy też Ken przegrał zakład z kumplami... A może zarówno Fiat jak i producent zabawek Mattel są nadal w roku 1959, kiedy kobiety za kółkiem to był znacznie rzadszy widok niż w dzisiejszych czasach i nie mieści im się w głowach, by kobieta mogła prowadzić swoje własne auto...

jk, źródło: Worldcarfans

Samochody: Fiat 500 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.