Jeep Patriot - nowa jakość

Wygląda na to, że amerykański producent wreszcie zrozumiał, że sposób wykończenia kabiny pasażerskiej ma znaczenie. Modele z 2009 roku otrzymają zapełnię nowe, lepiej wykonane wnętrza.

Federico Goretti, dyrektor Chryslera w Wielkiej Brytanii, stwierdził: Modernizacja wnętrza Jeepa Patriota pokazuje jak poważnie firma traktuje uwagi swoich klientów. Świadczy to również o zaangażowaniu marki w budowę jak najlepiej wykonanych i wyposażonych samochodów . Chciałoby się powiedzieć: lepiej późno niż wcale...

Przejdźmy jednak do szczegółów. Styliści skoncentrowali się na przebudowie konsoli centralnej. Po pierwsze została on wysmuklona, co w połączeniu ze zmianą linii drzwi dało więcej miejsca z przodu. Zmieniono kształt przycisków oraz wylotów powietrza z klimatyzacji. Zastosowano również chromowane dodatki i wykończenia. Producent pamiętał również o szczegółach. Zmieniono dywaniki oraz dodano dodatkowe maty pod buty.

Wszystkie Patrioty otrzymają nowy system nagłośnienia. Jakość dźwięku ma być zdecydowanie lepsza. W standardowym systemie audio otrzymamy radio oraz odtwarzacz płyt. W zmieniarkę (na 6 płyt) wyposażona będzie wersja Limited, podobnie jak w tzw. system informacyjny. Składa się on z 6,5 calowego monitora, GPS-u, telefonu z Bluetooth, trzydziestogigowego dysku twardego, interfejsu oraz ulepszonego systemu nagłośnienia (Boston Acoustics). Producent gwarantuje, że poprawie ulegnie równie jakość zastosowanych materiałów oraz ich spasowanie.

W podstawowej wersji nabywca otrzyma auto wyposażone w 17- calowe felgi aluminiowe, ABS, ESP, przednie i boczne poduszki powietrzne, elektryczne szyby oraz klimatyzację. Cena Jeepa Patriota z rocznika 2009 będzie się rozpoczynać od 14,995 funtów (w Wielkiej Brytanii). Będzie to pierwszy model amerykańskiego producenta za mniej niż 15 000 funtów. Czekamy na polską premierę i ceny.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.