GTbyCitroen wyjedzie na drogi

Narodził się w wirtualnym świecie i tam miał pozostać, jednak zainteresowanie nim jest tak duże, że prawdopodobnie w limitowanej serii trafi do prawdziwego świata.

Wytwórnia Polyphony Digital poprosiła Citroena o zaprojektowanie auta-wizytówki do najnowszej, piątej już części legendarnej serii gier samochodowych "Gran Turismo".

Francuski producent stanął na wysokości zadania i stworzył ekscytujący model superauta, który nazwano GTbyCitroen. Samochód, który powstał w świecie zer i jedynek miał w nim pozostać, jednak francuska firma postanowiła przenieść swój projekt do rzeczywistości. W ten sposób na ubiegłorocznym Salonie Samochodowym w Paryżu zaprezentowano prawdziwy concept-car wirtualnego do tej pory auta.

Ten wyjątkowy i mierzący 4,96 m długości, 2,08 m szerokości i 1,09 wysokości samochód osadzony na 21-calowych felgach o wzorze turbiny, wywołał i nadal wywołuje tak duże zainteresowanie, że szef działu produktów Citroena, Vincent Besson, powiedział w jednym z ostatnich wywiadów, iż francuska firma poważnie rozważa wyprodukowanie GTbyCitroen w serii ograniczonej do 20 egzemplarzy. W tej chwili nie wiadomo czy zapierające dech w piersiach nadwozie samochodu poddane zostanie jakimś modyfikacjom, ale z pewnością zmianie ulegnie napęd auta - wirtualny silnik elektryczny zasilany ogniwami paliwowymi, w rzeczywistości zostanie prawdopodobnie zastąpiony tradycyjną jednostką spalinową V8 pochodząca od Forda lub General Motors.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.