Tata Pr1ma - pierwszy luksusowy model indyjskiego koncernu?

Zapewne znaczna część gości salonu samochodowego w Genewie z ciekawością oczekiwała premiery "europejskiej wersji" Nano. Oprócz miejskiego auta dla mas, indyjski koncern zaprezentował również model stworzony we współpracy z jednym z najsłynniejszych biur projektowych na świecie.

Tata opisuje swój najnowszy koncept, jako "stylowy model zaprojektowany i zbudowany przez Pininfarinę dla indyjskiego koncernu, jednocześnie pierwszy - stąd nazwa - oficjalny projekt będący owocem współpracy Tata-Pininfarina na polu badawczym, stylistycznym oraz inżynieryjnym".

Pr1ma zbudowana została na platformie podłogowej modelu Indigo . Ze względu jednak na to, że prawdopodobnie "celuje" w wyższy niż pierwowzór segment, jest od niej nieco większa. Chodzi zarówno o wymiary zewnętrzne, jak i wewnętrzne auta. Osiągnięto to przez zwiększenie rozstawu osi, który w przypadku modelu Pr1ma wynosi 2700mm.

Być może dlatego, że jest to bardzo wczesna wersja modelu, w informacjach przekazanych prasie Tata nie zamieściła żadnych dotyczących go danych technicznych . W tej chwili zatem, w oczekiwaniu na bardziej szczegółowe informacje, pozostaje nam zachwycać się wyglądem nowego modelu indyjskiego koncernu. Zapraszamy do galerii .

bs, Źródło: worldcarfans, Tata

Samochody: Tata - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.