Renault Megane Sport Tourer - oficjalnie

Nowe Renault Megane w wersji kombi, zostało już w zeszłym tygodniu porządnie "ostrzelane" przez mniej cierpliwego reportera lub miłośnika marki. Zdjęcia te można było, między innymi, obejrzeć w Motodzienniku Jacka Balkana. Wczoraj Megane Sport Tourer miał swoją oficjalną premierę w Genewie.

Z przodu auto niewiele się zmieniło w stosunku do wersji pięciodrzwiowej . W tylnej części nadwozia, rzuca się w oczy dosyć wysoko podchodząca linia okien. Być może trzeba było zrobić trochę miejsca dla wielkich tylnych lamp, które szczerze mówiąc, prezetenują się całkiem nieźle.

Samochód typu kombi kupuje się głównie dla jego dużej przestrzeni bagażowej . Ile wynosi ona w przypadku nowego Megane Sport Tourera ? Bagażnik liczy sobie 524l, a składając tylną kanapę można uzyskać 1595l.

Klient będzie mógł wybierać spośród bogatej gamy dostępnych silników , zarówno wolnossących, jak i wysokoprężnych. Nowością jest benzynowy silnik TCe 130 , który z pomocą turbosprężarki produkuje moc 130KM oraz 190Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jak twierdzi producent, ekonomia to główny cel, w jakim została stworzona ta jednostka.

Poza tym, oferowany jest także silnik o pojemności 1,6l w dwóch wariantach mocy : 100KM i 110KM, współpracujący z pięcio- lub sześciobiegowymi manualnymi skrzyniami biegów, natomiast 2-litrowa 140-konna jednostka jest dostępna z automatyczną, bezstopniową skrzynią biegów CVT. Najmocniejszym silnikiem benzynowym jest, również dwulitrowa, jednostka oferująca moc 180KM.

Dla zwolenników silników wysokoprężnych Renault oferuje trzy warianty 1,5-litrowego dCi (86KM, 106KM i 110KM) oraz dwa warianty jednostki 2-litrowej. Pierwszy, 160-konny, współpracować będzie sześciostopniową manualną skrzynią biegów. Drugi będzie oferował 150KM. W jego przypadku moc przekazywana będzie na koła za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni automatycznej, a dostępny będzie dopiero w drugiej połowie bieżącego roku.

bs, Źródło: motorauthority, Renault

Renault Megane Sport Tourer

Samochody: Renault Megane - ogłoszenia

Więcej o: