Ewolucja i rewolucja 599 GTB Fiorano

Salon samochodowy Genewa 2009 zaczyna się dla dziennikarzy już jutro. Podczas najważniejszego wydarzenia motoryzacyjnego roku nie mogło zabraknąć Ferrari.

W trzy lata po premierze 599 GTB Fiorano w Genewie, włoski producent samochodów marzeń pokaże dwie wzmocnione wersje samochodu.

Jedną z nich będzie 599 Handling GT Evoluzione (HGTE) - nazwa, trzeba przyznać dość dziwna, bo zawierająca w sobie słowa z dwóch języków. "Handling" to magiczne słowo, którego jak mantry używają brytyjscy dziennikarze do określenia jakości i przyjemności prowadzenia auta. "Evoluzione" to po włosku po prostu ewolucja. Czyli 599 HGTE będzie ewolucją dotychczasowego samochodu , który teraz prowadził się będzie jeszcze lepiej - chyba tak można to rozumieć.

Inaczej będzie z modelem 599XX - możliwe, że w tym przypadku bliższe prawdy będzie użycie słowa "rewolucja" . Podobnie jak Ferrari FXX - dużo droższy i dużo bardziej zaawansowany brat Enzo - 599XX będzie tak naprawdę samochodem eksperymentalnym dopuszczonym do sprzedaży tylko dla wybranych klientów. Głównym kryterium będzie historia posiadania innych Ferrari . Inżynierowie włoskiej marki wykorzystali doświadczenie z Formuły 1 , co oznacza, że ten samochód będzie wyposażony w nowinki, które nigdy wcześniej nie pojawiły się w pojazdach włoskiego producenta.

Nic nie wiadomo na razie na temat przyrostu mocy (w wersji HGTE moc pozostanie prawdopodobnie ta sama) ani innych danych technicznych nowych wersji. Nie podano też ceny, ale to akurat nie ma zupełnie znaczenia - raczej mało który klient Ferrari zwraca uwagę na ten nieistotny detal...

jk, źródło: CooOne

Zobacz listę wszystkich premier podczas salonu samochodowego Genewa 2009

Samochody: Ferrari - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.