TATA Nano - premiera w Genewie

Samochód, który w zeszłym roku swoją światową premierą narobił najwięcej szumu w mediach był Tata Nano, zaprezentowany jako najtańszy samochód na świecie. Teraz przyszła pora na europejską premierę, która odbędzie się w Genewie.

Od premiery minął rok, a Tata Nano wciąż nie może doczekać się produkcji seryjnej . Z najnowszych informacji wynika, że problemy związane z koniecznością budowy drugiej fabryki od podstaw nie przesuną debiutu rynkowego na koniec tego roku, co było najgorszym scenariuszem.

Dzięki temu inżynierowie mieli czas, aby popracować nad "europejską" wersją Nano, która musi sprostać wszystkim wymaganiom stawianym przed nowoczesnymi samochodami osobowymi. Gotowy efekt ich pracy będziemy mogli obejrzeć już podczas najważniejszych tegorocznych targów motoryzacyjnych, jakie odbędą się w Genewie .

Produkcja seryjna ma ruszyć lada chwila, ale priorytetem będzie rynek rodzimy, gdzie zainteresowanie, a co za tym idzie sprzedaż będą największe. Już 23 marca w Bombaju rozpocznie się wielka akcja promocyjna nowego samochodu. Na pojawienie się Nano w europejskich salonach będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Kiedy już to nastąpi, cena może osiągnąć nawet 5000 euro. W porównaniu do około 1600 euro, które Nano ma kosztować w Indiach, to całkiem sporo.

mjl źródło: Samar

Samochody: Tata Indica - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.