Bentley Continental Supersports

Nowy Bentley odwołuje się nazwą do sportowego Bentleya Supersports z najlepszego okresu w historii firmy. Sprawdzona konstrukcja, lekkie nadwozie, a zamiast technologii z torów wyścigowych silnik zasilany biopaliwem - oto współczesny Continental Supersports.

Bentley Supersports z 1925 roku był lekką wersją modeli 3 Litre Speed. Zastosowano w nim technologię przetestowaną w wyścigach Le Mans. Był także pierwszym autem tej marki, który osiągał prędkość 100 mil/h (161 km/h).

Współczesny Supersports zbudowano w oparciu o model Continental GT . Z zewnątrz łatwo je rozróżnić zwłaszcza po elementach stylistycznych zastosowanych w nowym modelu. Należą do nich charakterystyczne wloty powietrza umieszczone w przednim zderzaku, na masce, czy zupełnie nowy tylny zderzak. Wewnątrz zrezygnowano z tylnego rzędu siedzeń, co pomogło zaoszczędzić parę kilogramów. W sumie wagę udało sie zredukować aż o 110 kg w stosunku do modelu Continental GT Speed .

Continental Supersports odzwierciedla pasję i entuzjazm inżynierów i stylistów Bentleya. To jest najszybszy i najbardziej ekstremalny Bentley, jaki kiedykolwiek powstał, zaprojektowany tak, aby podkreślał swój charakter bardzo szybkiego samochodu sportowego. Co równie istotne jest także pionierem wprowadzając technologię FlexFuel do segmentu samochodów luksusowych - powiedział Dr. Franz-Josef Paefgen, prezes firmy Bentley

Bentley Continental Supersports powstał aby zaprezentować jednostkę napędową zasilaną benzyną lub biopaliwem E85. Jak wiadomo mieszanina benzyny z etanolem powoduje wzrost mocy, co przekłada się na osiągi. Nie inaczej jest w przypadku silnika W12 o pojemności 6,0 l. który osiąga moc 630 KM przy 6000 obr/min i maksymalny moment obrotowy na poziomie 800 Nm uzyskiwany w zakresie 1700-5600 obr/min. Napęd przenoszony jest na koła przez skrzynię biegów ZF "Quickshift" o sześciu przełożeniach. Moment obrotowy dzielony jest pomiędzy osie w proporcjach 40/60.

Najszybszy Bentley wszechczasów osiąga pierwsze 100 km/h w 3,9 s, 160 km/h w 8,9 s, a prędkość maksymalna wynosi 329 km/h (204 mile/h). To nie wszystko. Producent podaje jeszcze elastyczność, przyspieszenie 50-80 km/h zajmuje 1,6, a 80-120 km/h 2,6 sekundy. Premiera tego supersamochodu odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie .

Zobacz także: Zielony Bentley - pierwsza zapowiedź Supersportsa

Bentley Continental Supersports

mjl źródło: Bentley

Samochody: Bentley Continental GT - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.