DBS Volante jest szesnastym "otwartym" modelem w całej, 95-letniej historii firmy . "Miękki" dach z tkaniny, składa się w czasie zaledwie 14 sekund, a operację tę wykonać można przy prędkościach dochodzących do 48km/h.
Napędzany jest takim samym silnikiem, jaki pracuje pod maską DBS 'a w wersji coupe. Sześciolitrowa jednostka V12 wytwarza moc 510KM oraz maksymalny moment obrotowy równy 570Nm. Przy akompaniamencie niezwykle miłego dla ucha ryku silnika, pierwsza "setka" pojawia się na liczniku już po 4,3 sekundy, zaś prędkość maksymalna wynosi 307km/h .
Silnik współpracować może z sześciostopniową skrzynią manualną lub (również sześciobiegową) sekwencyjną przekładnią Touchtronic z elektronicznym systemem zmiany przełożeń "shift-by-wire". W celu uzyskania lepszego rozkładu masy, skrzynia biegów umieszczona jest z tyłu.
Duża moc to z reguły także duże prędkości. Między innymi dlatego DBS Volante jest w standardzie wyposażony w węglowo-ceramiczne hamulce . Jest też drugi powód. Podobnie jak w przypadku wersji coupe, wielki nacisk położono na uzyskanie jak najmniejszej masy auta. Szerokie zastosowanie aluminium oraz włókna węglowego zarówno w przypadku nadwozia, jak i konstrukcji nośnej pozwoliło ograniczyć ją do 1810kg.
Luksusowe wnętrze oferujące cztery miejsca w układzie 2+2 , wyposażono między innymi w (opracowany wspólnie z firmą Bang&Olufsen) 13-głośnikowy system audio BeoSound DBS.
Oficjalna premiera Aston Martina DBS Volante odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie , który rozpoczyna się w przyszłym tygodniu. Wtedy też firma zdradzi ceny nowego modelu. W salonach auto ma się pojawić w drugiej połowie tego roku. Czyżby Ferrari Californii przybył godny rywal?
bs, motorauthority, Aston Martin