Alfa Romeo MiTo GTA

Skrót GTA oznacza Gran Turismo Allegerito - Odchudzone Gran Turismo. Nowa sportowa wersja Alfy MiTo nie przeszła może drakońskiej diety, ale sporo pracowała na siłowni...

Priorytetem inżynierów projektujących Alfę MiTo GTA było osiągnięcie idealnego stosunku mocy auta do jego masy. I choć milczą na temat kilogramów, co znaczy, że samochód przeszedł raczej lekką liposukcję, niż poważną kurację, mocy mu nie brakuje.

Pod maską małej Alfy będzie pracował silnik o pojemności zaledwie 1742 cm sześciennych, ale o mocy 240 KM. Ma to zapewnić przyspieszenie od setki w czasie poniżej 6 sekund i prędkość maksymalną rzędu 230 km/h. O to by dobrze się prowadziła, zadba obniżone o 20mm i zmodernizowane zawieszenie. Środek ciężkości obniżono między innymi dzięki zamontowaniu dachu i lusterek z włókna węglowego. Wiele części karoserii, zawieszenia i układu hamulcowego wykonano z aluminium. Alfę MiTo GTA docisną do ziemi spojlery i dyfuzor.

Z zewnątrz MiTo GTA wyróżnia się agresywną stylistyką, podkreśloną przez przetłoczenia na masce i ogromne, wiadrowate końcówki wydechu.

Więcej szczegółów dotyczących tego małego dzikiego auta poznamy na salonie w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA