Kia No 3 Concept - tym razem w całości

Podczas zbliżającego się wielkimi krokami międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, koreańska firma zaprezentuje aż 18 aut. Jednym z nich będzie koncepcyjny miejski minivan, którego - właśnie ujawniona - oficjalna nazwa brzmi... No 3.

Po raz pierwszy pisaliśmy o nim tu , przy okazji pojawienia się jego pierwszego oficjalnego "teasera". Auto zbudowane na płycie podłogowej modelu Soul, mierzące 4045mm długości, plasuje się w klasie małych minivanów , co oznacza, że na rynku rywalizować będzie z takimi modelami konkurencji, jak chociażby Renault Modus , Fiat Idea czy Citroen C3 Picasso .

Stworzony przez jednego z czołowych projektantów branży motoryzacyjnej - Petera Schreyera (odpowiedzialnego między innymi za wygląd takich aut, jak Audi TT oraz Volkswagena New Beetle ), który w 2006 roku opuścił grupę Volkswagena i przeszedł do koreańskiej Kii. Na pierwszy, mocno subiektywny, rzut oka No 3 stanowi stylistyczne połączenie nowego Forda Fiesty oraz zapowiadanych już od dosyć dawna miejskich mikrusów od Audi i Volkswagena.

Tym co bez wątpienia przykuwa wzrok jest ogromna przednia szyba przechodząca w panoramiczny "szklany" dach , ciągnący się aż do tylnej krawędzi auta. Z matowym lakierem "Titanium Grey" kontrastują białe detale w dolnej części przedniego zderzaka, atrapy chłodnicy oraz obwódki wokół okien.

Wedle nieoficjalnych zapowiedzi, model produkcyjny trafi do salonów na początku przyszłego roku i ma tylko nieznacznie odbiegać od przedstawionego w Genewie concept 'u. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że jednym z elementów, których zabraknie w ostatecznej wersji będzie, mało niestety praktyczny, panoramiczny dach.

Kia , która niemal w mistrzowskim stopniu opanowała technikę rozbudzania zainteresowania swoimi projektami, więcej szczegółów na temat No 3 przekaże zapewne dopiero za tydzień, podczas oficjalnej premiery modelu.

bs, Źródło: autoblog, Kia

Samochody: Kia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.