Hyundai Genesis Coupe - drift maszyna

Kryzys nie dotyczy wszystkich. W Stanach trwa właśnie promocja nowego Hyundaia Genesis Coupe. Koreańska marka nie oszczędza ani na reklamach ani na budowaniu wizerunku sportowego samochodu. Tym razem zaprezentowano wyczynową wersję samochodu z 550-konnym silnikiem.

Rhys Millen to jedna z największych gwiazd sportów motorowych w USA. Zaczynał jako kierowca rajdowy, ale sławę przyniosły mu dopiero starty w mistrzostwach driftu. Do tej pory startował w zawodach Pontiacami , aleteraz przesiądzie się do zbudowanego przez własną stajnię Hyundaia . Jak zwykle w przypadku prawdziwie wyczynowych maszyn, mają one niewiele wspólnego z seryjnymi samochodami. W tym aucie zmieniono wszystko - Millenowi zależało na tym, by samochód nie ważył więcej niż 1100 kg . To naprawdę niezły wynik, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę początkową masę Genesisa - 1543 kg. To wszystko oczywiście zasługa zastosowania włókna węglowego. Jak wiele można osiągnąć stosując je, widać najlepiej na przykładzie drzwi - zostały odchudzone z 30 do niecałych 4 kg!

Silnik V6 też został poddany poważnym modyfikacjom. Zwiększono pojemność z 3,8 do 4,1 litra i dodano odpowiednią turbosprężarkę. Tak przerobiony motor wytwarza teraz moc 550 KM (seryjnie 306 KM) i moment obrotowy 705 Nm (361 Nm) . Prawdziwie wyczynowe wartości!

Rhys Millen oprócz startów Formule D mistrzostw USA w drifcie, wystartuje także Hyundaiem Genesis Coupe w słynnym wyścigu Pikes Peak Hill Climb, a także w niektórych wyścigach drogowych  z serii Red Line Time Attack.

Hyundai Genesis Coupe w wersji wyczynowej

jk, źródło: Left Lane

Samochody: Hyundai - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.