Ford Ranger - drobne zmiany

Navara świetnie się sprzedaje, Hilux ma opinię niezniszczalnego, L200 jest ładny i bardzo dobry w terenie. Z czołówką japońskich pickupów Ford próbuje konkurować za pomocą modelu Ranger. Po trzech latach produkcji jego wygląd został odświeżony.

Światowa wersja Forda Rangera , czyli sprzedawana na całym świecie poza Ameryką Północną, w obecnej wersji powstaje w zakładach w Tajlandii od 2006 roku. Po trzech latach produkcji uznano, że autu należy się nowy wizerunek. Ma on na celu zwiększenie sprzedaży, która jest niższa od oczekiwanej.

Siostrzana konstrukcja Mazda BT-50 ma już lifting za sobą. Zmiany szykowane przez Forda są podobne, ale odróżniają go od Mazdy . Nowy jest pas przedni z wyraźniejszymi lampami reflektorów, przezroczyste tylne lampy, nowy grill i zderzaki. Pod maską do wyboru są dwa diesle o pojemnościach 2,5 l. (143 KM) lub 3,0 l. (156 KM).

Zanim spojrzymy sceptycznie na "nowość" Forda, popatrzmy na największy rynek pickupów na świecie. Amerykanie nadal produkują swoją własną wersję Rangera w niemal niezmienionej formie już od 11 lat. Mało tego, na razie nic nie wiadomo na temat jego następcy.

Oficjalna premiera modelu Ford Ranger odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie .

mjl, źródło: Carscoop

Samochody: Ford Ranger - ogłoszenia

Więcej o: