Gelenda ma 30 lat

Od momentu, kiedy pierwszy Mercedes-Benz klasy G zjechał z taśmy produkcyjnej minęło 30 lat. Z okazji urodzin swojego niezniszczalnego pojazdu niemiecki koncern przygotował dwa specjalne modele - Edition30 i Edition30.PUR.

Wersja Edition30 powstała na bazie luksusowego modelu G 500 o przedłużonym rozstawie osi i charakteryzuje się specjalnym, czarnym lakierem nadwozia designo platinum , zaprojektowanymi od podstaw obręczami aluminiowymi oraz oznaczeniami Edition30.

We wnętrzu dominuje skóra w kolorze zwanym "chablis" (jak wino), a deskę rozdzielczą ozdabiają drewniane wstawki.

Edition30.PUR zbudowano na bazie wersji G280 CDi z dłuższym rozstawem osi i standardowo przystosowano do poruszania się w trudnym terenie. Dodatkowo producent oferuje pakiety "Off-road package 1" i "Off-road package 2", w których skład wchodzą, między innymi, terenowe opony 265/75 R16, osłony reflektorów i uchwyty do holowania.

Przedział pasażerski także odznacza się podwyższoną wytrzymałością. Cztery indywidualne fotele pokryto materiałem odpornym na zużycie, podłogę wyściełano gumowymi matami i zabezpieczono wszelkie kontrolki. Uzupełnieniem pakietu są takie elementy jak drewniana podłoga przedziału bagażowego, szyny i uchwyty pomagające w ładowaniu i przewożeniu towarów, dodatkowe ogrzewanie i manualna klimatyzacja.

Ceny wersji specjalnej Edition30.PUR będą rozpoczynały się od 59 381 Euro, a za model Edition30 producent żąda 97 461 Euro.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.