Hyundai i20 - trzydrzwiowa wersja oficjalnie

Po serii "tajemniczych" przecieków, firma Hyundai przedstawiła dziś pierwsze oficjalne zdjęcia trzydrzwiowej wersji modelu i20, który swoją premierę  będzie miał podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego Genewa 2009.

Zbudowana na tej samej płycie podłogowej, co jej pięciodrzwiowy kuzyn, nowa trzydrzwiowa wersja powstała głównie z myślą o młodszych kierowcach . Jak łatwo się domyślić, pozycjonowana jest pomiędzy modelami i10 oraz i30 , co oznacza, że na rynku rywalizować będzie z takimi autami konkurencji, jak chociażby Opel Corsa, Toyota Yaris czy VW Polo.

Informacje na temat gamy dostępnych jednostek napędowych są dosyć rozbieżne . Najprawdopodobniej jednak oprócz trzech jednostek wolnossących o pojemnościach 1,2l, 1,4l oraz 1,6 (oferujących moce, odpowiednio: 78KM, 100KM i 126KM) znajdzie się w niej również 115-konny turbodiesel z wtryskiem common-rail. Hyundai spodziewa się, że najchętniej wybieranym przez klientów będzie 1,2-litrowy silnik benzynowy. Aluminiowa konstrukcja oferująca moc 78KM oraz 119Nm maksymalnego momentu obrotowego, zapewniać ma bardzo przyzwoite osiągi połączone z niskim spalaniem.

Oficjalna prezentacja odbędzie się 3 marca w Genewie . W Wielkiej Brytanii, trzydrzwiowy wariant i20 (1.2 Classic) kosztować będzie 8195 funtów, czyli o 450 funtów mniej niż jego pięciodrzwiowa wersja .

bs, Źródło: worldcarfans, Hyundai

Samochody: Hyundai - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.