Alfa Romeo 159 - nowości pod maską

Dobra wiadomość dla miłośników Alfy Romeo. Podczas salonu samochodowego w Genewie, firma zaprezentuje model 159 z dwoma nowymi silnikami.

Pierwszy z nich to turbodoładowana jednostka benzynowa 1.8 TBi oferująca moc 200KM . Po raz pierwszy, silnik ten zastosowano w Lancii Delta. W tamtym przypadku, połączenie bezpośredniego wtrysku paliwa oraz turbodoładowania sprawdziło się doskonale, dlatego jednostkę tą postanowiono umieścić również w gamie silników 159-ki. W bliżej nieokreślonej przyszłości, dostępna ma być również jej nieco słabsza - 170-konna - wersja. Klient będzie mógł także wybrać pomiędzy manualną i automatyczną sześciostopniową skrzynią biegów.

Najprawdopodobniej ten sam silnik, jednak w wysilonej 230-konnej wersji, znajdzie się również pod maską modelu Alfy Romeo - MiTo GTA , który wedle nieoficjalnych zapowiedzi również zadebiutuje w Genewie .

Drugą nowością dla modelu 159 będzie oferujący moc 170KM silnik 1.8JTDM .

To wszystko co w tej chwili wiemy na temat 159-ki na rok 2009. Dopóki nie pojawią się nowe, bardziej szczegółowe informacje, zapraszamy do oficjalnej galerii przedstawiającej nowe wersje Alfy Romeo 159 .

bs, Źródło: carscoop

Samochody: Alfa Romeo 159 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.