Equus kontra Mercedes i Lexus

Po zeszłorocznej premierze modelu Genesis, który narobił sporo szumu w Ameryce Północnej, zdobywając ostatnio m.in. tytuł Samochodu Roku w Kanadzie, Hyundai szykuje kolejne uderzenie w segment samochodów luksusowych.

O ile Genesis miał na celowniku BMW serii 5 , o tyle wzorem dla najnowszej wielkiej limuzyny Hyundaia Mercedes klasy S i Lexus LS . Hyundai Equus ma zostać oficjalnie pokazany podczas salonu w Genewie, ale jego pierwsza prezentacja już się odbyła. Wzięli w niej udział koreańscy dziennikarze.

Prezentacja obejmowała obie wersje silnikowe. Mniejsza jednostka to konstrukcja V6 3,8 l., większa natomiast to V8 4,6 l. o mocy 366 KM. Obydwa silniki, podobnie jak u konkurencji, napędzają tylne koła. Dla porównania zaproszeni goście mieli możliwość odbycia jazdy próbnej Hyundaiem Equus , Mercedesem S350L i Lexusem LS460L .

Sprzedaż na najważniejszym póki co rodzimym rynku rozpocznie się 3 marca, tuż po genewskiej premierze. W późniejszym czasie planowana jest sprzedaż w USA i na wybranych rynkach Azji.

mjl, źródło: WorldCarFans

Samochody: Hyundai Sonata - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.