Skoda Fabia Scout - do trzech razy sztuka

Podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie, Skoda zaprezentuje produkcyjną wersję nowego członka rodziny Scout - Fabię Scout.

Wygląda na to, że przed Genewą Skoda postanowiła "odkopać" wszystkie dotychczasowe modele koncepcyjne - w zeszłym tygodniu pisaliśmy Skodzie Yeti . Na jej wersję produkcyjną przyszło nam czekać cztery lata. Fabia Scout również nie jest wielką nowością. Po raz pierwszy, jej studyjna wersja, ujrzała światło dzienne w 2007 roku we Frankfurcie . Jak łatwo zauważyć, bazuje ona na modelu Fabia Combi. Z zewnątrz otrzymała jednak kilka detali, które mają nadać jej nieco bardziej... "terenowego" charakteru. Są to między innymi plastikowe elementy ochronne w dolnych częściach drzwi, zderzaków oraz na nadkolach.

Choć póki co informacje są raczej szczątkowe, należy się również spodziewać nieco zwiększonego prześwitu oraz wzmocnionego zawieszenia . Fabia Scout wyróżniać się będzie także dzięki nowym, większym aluminiowym felgom. Poza tym, jest to w gruncie rzeczy taka sama Fabia Combi, jaką znamy z naszych ulic. Tym bardziej jesteśmy ciekawi, jaką popularnością będzie się cieszyła ta "nowa" wersja .

Więcej danych Skoda przedstawi zapewne podczas oficjalnej prezentacji w Genewie. Nowa wersja Fabii uzupełni rodzinę Scout'ów, do której należą obecnie Octavia i Roomster.

bs, Źródło: jalopnik

Samochody: Skoda Fabia - ogłoszenia

Więcej o: