Toyota Camry - lifting bestsellera

Po trzech latach produkcji obecna generacja Toyoty Camry przeszła drobne zmiany, zarówno stylistyczna, jak i mechaniczne.

W Stanach Zjednoczonych Toyota Camry ma opinię samochody nudnego i bez polotu , ale z różnych względów od lat jest w czołówce najlepiej sprzedających się samochodów osobowych. Z kolei w Kambodży, jednym z najbiedniejszych krajów Azji, jest ceniona za swoją wytrzymałość, niezniszczalność oraz odporność na brak dróg utwardzonych i należy do najchętniej importowanych samochodów używanych. W Polsce, podobnie jak w całej europie zbyt wysoka cena obniżyła sprzedaż na tyle, że model wycofano z oficjalnej oferty Toyoty . Nadal jednak pojawia się sporadycznie w imporcie indywidualnym, głównie z USA.

Obecna generacja produkowana jest od 2006 roku, ale pięcioletni cykl produkcyjny wymusił odświeżenie jej wyglądu już teraz. Na zewnątrz najłatwiej zauważyć zmienione lampy przenie i tylne, gdzie zmieniono układ poszczególnych świateł. Przedni zderzak zyskał większe wloty powietrza w dolnej części. Pod maską także coś drgnęło. Podstawowa jednostka czterocylindrowa 2,5 l. ma obecnie 169 KM mocy i może być łączona z ręczną lub automatyczną przekładnią o sześciu przełożeniach. Mocniejsza jednostka montowana w wersji SE osiąga 179 KM i także oferowana jest z obiema sześciobiegowymi skrzyniami do wyboru. Jeśli komuś to nie wystarczy zawsze może sie zdecydować na sześciocylindrowy silnik 3,5 l. o mocy 268 KM współpracujący wyłącznie z przekładnią automatyczną.

W amerykańskich salonach odświeżona Camry pojawi się w Marcu. Ceny zaczynają się od 19 400 dolarów. Camry Hybrid to wydatek co najmniej 26 150 dolarów.

mjl źródło: Toyota

Samochody: Toyota Camry - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.