Sportec SC 350

Scirocco to jedno z najciekawszych i najładniejszych niemieckich aut ostatnich lat. Nie dziwi więc, że profesjonalne firmy tuningowe wybierają właśnie tego Volkswagena, by prezentować swoje produkty i umiejętności. Scirocco wydaje się wręcz stworzone do tuningu.

Sportec to szwajcarska firma, która wśród fanów tuningu słynie przede wszystkim z przerabiania dużo mocniejszych i droższych niż Scirocco samochodów, na przykład Audi RS6 czy Porsche 911 . Jednak, jak się okazuje, to wygląd a nie moc stają się czasem ważniejsze dla firm tuningowych. Zwłaszcza jeśli na przykładzie "słabego" 200-konnego silnika można pokazać, ile potrafi się z niego wycisnąć...

A Sportec wyciska naprawdę dużo z tego 2-litrowego turbodoładowanego motoru. Dzięki zmianom w jednostce sterującej, nowemu układowi wydechowemu i przede wszystkim dzięki większej turbinie, w wersji SC 350 moc wzrasta (jak łatwo się domyślić) do 350 KM, czyli o 75% . Przyrost momentu obrotowego jest równie olbrzymi - zamiast seryjnych 280 Nm, SC 350 ma ich aż 480. Takie parametry pozwalają rozpędzić samochód do 100 km/h w czasie poniżej 6 sekund, a trzeba zaznaczyć, że w aucie z przednim napędem nie jest to wcale takie proste. Dlatego między innymi zastosowano dyferencjał o ograniczonym poślizgu.

Zmian doczekało się także zawieszenie, by samochód lepiej radził sobie z tak znacznym wzrostem mocy . Zastosowano więc obniżające o 35mm sprężyny, ale stwierdzono że fabryczne amortyzatory z systemem DCC są na tyle dobre, że nie wymagają poprawek. To kolejny dowód na to, że Volkswagen wykonał kawał dobrej roboty przy tworzeniu adaptacyjnego zawieszenie do swojego coupe.

Zanim do produkcji trafi najmocniejsza seryjna wersja Scirocco - R20T wyposażona w 270-konny silnik znany z Audi S3, miłośnikom coupe Volkswagena pozostaje korzystanie z usług takich firm jak Sportec. Wygląd Scirocco aż prowokuje do wyciskania z niego dużo więcej, niż fabryczne 200 KM . Do tego auta pasuje znacznie, znacznie więcej.

jk, źródło: Motorauthority

Samochody: Volkswagen Scirocco - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA