Ford F-150 Harley-Davidson Edition

Ford F-150 Harley-Davidson Edition przygotowany na rok modelowy 2010 to limitowana do 13 tys. sztuk wersja najpopularniejszego samochodu sprzedawanego w Stanach Zjednoczonych.

Zapytacie co wspólnego ma pickup Forda z Harleyem ? W filmach zazwyczaj właściciele jednych próbowali za pomocą pięści udowodnić swoją wyższość posiadaczom drugich i na odwrót. Ale jeśli spojrzeć na to poważnie, to jak wyglądałby garaż marzeń farmera ze środkowego zachodu? Nasze stereotypy i jego patriotyzm wskazują na zestawienie w rodzaju Harley-Davidson Fat Boy (klasyczny, duży motocykl typu chopper), najnowszy Ford Mustang (klasyczny i duży samochód sportowy) no i oczywiście niezastąpiony Ford F-150 (klasyczna może nie, ale na pewno duża ciężarówka). Nie byłoby źle, gdyby Mustang miał na atrapie chłodnicy znaczek kobry i z boku namalowane " GT500 ", a pickup z powiększonym prześwitem i napędem na obie osie był luksusowo wyposażoną wersją limitowaną - np. Harley-Davidson Edition .

Ford Motor Company lubi określać się mianem lidera i prawdę mówiąc przy obecnych problemach koncernu GM ma szansę zwiększyć swój udział w rynku amerykańskim. Ford lubi także spełniać marzenia. Już niedługo każdy farmer planujący zakup nowego "trucka" już po raz czternasty będzie mieć szansę wejść w posiadanie limitowanej edycji Ford F-150 Harley-Davidson Edition .

Ford zawsze słynął z bogatej oferty swoich pickupów. Nie dotyczy to wersji specjalnych. Jeden silnik, co prawda największy V8 o pojemności 5,4 l. (320 KM) łączony jest z jedyną sześciobiegową skrzynią automatyczną. Lepiej jest z układem przeniesienia napędu. Tu wybór jest pełny i obejmuje układy 4x2, 4x4 i 4x4 o zwiększonym prześwicie.

Prawda jest taka, że do pracy na farmie trochę tego samochodu szkoda. Za cenę około 40 tys. dolarów, jakie trzeba będzie zapłacić za H-D Edition można kupić tańszą wersję F-150 i dokupić sobie Mustanga GT, lub wspomnianego Fat Boya . Elementy ewidentnie dyskwalifikujące go jako "samochód rolniczy" to niskoprofilowe opony o średnicy 22 cali, lakier metalizowany Tuxedo Black lub Lava Maroon, czy liczne elementy ozdobne w kształcie znaczka H-D i napis Harley-Davidson na bocznych burtach. Wsiadanie w brudnym ubraniu i ubłoconych butach do wnętrza pokrytego skórzaną tapicerką wzorowaną na kurtkach motocyklistów także wydaje się niewłaściwe. Wewnątrz znajdziemy ponadto wszechobecne znaczki H-D i jeden intrygujący owal pośrodku koła kierownicy.

A propos owalu na koniec mała zagadka : O ile się nie mylę znaczki Forda sa tylko trzy, a ile znaczków/napisów Harley-Davidson ma na zewnątrz i w środku Ford F-150 Harley-Davidson Edition przygotowany na rok modelowy 2010?

Zapraszamy do obejrzenia galerii .

Marcin Lewandowski Źródło: Ford, Worldcarfans

Samochody: Ford F-150 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.