Z tęsknoty za trzydrzwiowym Range Roverem

Firma Land Rover zaniedbała w ostatnich latach zwolenników trzydrzwiowych samochodów terenowych. Jedynym nadal oferowanym modelem z jedną parą drzwi jest Defender 90. Firma ARK ReDesign postanowiła zmienić ten stan rzeczy.

Pierwszy Land Rover z zamkniętym nadwoziem, pierwszy Range Rover , pierwsza seria Discovery , wszystkie te auta były trzydrzwiowe. Land Rover stopniowo pozbywał się ich z oferty, aż w końcu na placu boju pozostał jedynie poczciwy Defender 90 . Co z tymi, którzy potrzebują nieco większej dozy luksusu i poszukują mniej rodzinnej wersji Range Rovera?

Szanse na takie auto rozbudziły prototypy Stormer , będący zapowiedzią Range Rovera Sport i LRX , który zwiastuje następną generację Freelandera . Ten ostatni nigdy nie miał wersji innej, niż pięciodrzwiowa. Nowo powstała firma ARK ReDesign postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i opracowała unikalną wersję "Sporta".

W przeciwieństwie do firmy tuningowej LSE, także wytwarzającej trzydrzwiowe wersje "Range'ów", ARK planuje oferować po prostu alternatywną wersję nadwoziową bez ingerencji w mechanikę lub elektronikę. Aby zachęcić klientów ARK reklamuje się jako twórca samochodów "szytych na miarę". Na życzenie firma dostosuje nadwozie do indywidualnych potrzeb.

mjl, źródło: Autoblog, ARK ReDesign

Samochody: Range Rover Sport - ogłoszenia

Więcej o: