Citroen DS Inside - czy Mini ma się czego bać?

Odbudowanie prestiżu marki jest z pewnością szalenie trudnym przedsięwzięciem. Citroen przedstawił właśnie jeden z trzech modeli, które mają mu pomóc w osiągnięciu tego celu.

Pisaliśmy niedawno o tym, że Citroen planuje odbudować prestiż marki, wprowadzając w najbliższej przyszłości trzy nowe modele. Ich nazewnictwo ma nawiązywać do legendarnego modelu Citroena - DS . Nazwa ta do dziś kojarzy się z nowatorska techniką, piękną ponadczasową linią i szeroko rozumianym luksusem. Są to wartości, z którymi firma chciałaby być znów kojarzona, stąd pomysł, aby nowa linia przejęła to właśnie oznaczenie.

Przedstawiciele firmy zarzekają się, że przedstawiony na zdjęciach DS Inside jest jedynie modelem koncepcyjnym , jednak z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że przedstawia on zbliżoną do produkcyjnej wersję, najmniejszego z prestiżowej linii, DS3. Już przy pierwszym spojrzeniu można się domyślić, z jakimi autami konkurencji będzie rywalizował. Podobny rozmiarami do modelu C3, stanie prawdopodobnie w szranki z takimi autami, jak Mini , Alfa Romeo MiTo czy zapowiadane Audi A1 .

Na dane techniczne trzeba poczekać do marca. Wtedy to, podczas salonu samochodowego w Genewie, DS Inside będzie miał swoją oficjalną premierę.

bs, Źródło: carscoop

Samochody: Citroen - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.