Nowe Renault Clio - pierwsze oficjalne zdjęcia!

Firma Renault udostępniła dziś pierwsze oficjalne zdjęcia oraz krótki film przedstawiający nową, odświeżoną wersję modelu Clio, która trafić ma do salonów już w marcu.

Na samym początku trzeba jednak zaznaczyć, że samochód widoczny na zdjęciach to Clio GT - nowa wersja francuskiego hatchbacka, która w gamie Renault zająć ma miejsce pomiędzy Clio Dynamique i Renaultsport 197.

Efekty faceliftingu widoczne są na pierwszy rzut oka i, co również łatwo zauważyć, nawiązują do obecnej idei stylistycznej Renault . Z przodu pojawiły się nowe reflektory, bardziej "agresywny" zderzak z dużymi światłami przeciwmgielnymi i spojlerem. Zmieniona została również, na wzór nowego Megane , atrapa chłodnicy.

Z tyłu znalazły się nieco ostrzej zarysowane lampy, a światła cofania i przeciwmgielne przesunięto na krańce zderzaka. Wersja GT wyróżnia się także podwójną końcówką układu wydechowego, niewielkim spojlerem nad tylną szybą oraz wyjątkowym lakierem Malta Blue (GT będzie występować wyłącznie w tym kolorze).

Zmiany wewnątrz to między innymi aluminiowe nakładki pedałów, logo GT wyszyte na fotelach oraz nowe materiały tapicerki. Dodatkowym elementem jest zintegrowany system nawigacji Carminat , który powstał we współpracy z firmą TomTom.

Nie wiadomo na razie nic na temat gamy dostępnych silników. Wygląda na to, że pozostaje powściągnąć ciekawość do marcowej premiery w Genewie.

bs, Źródło: Renault

Nowe Renault Clio

Samochody: Renault Clio - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA