Wiesmann GT MF4-S

Podczas zbliżającego sie salonu samochodowego w Genewie Wiesmann, mały niemiecki producent samochodów, najprawdopodobniej zaprezentuje nową wersję swojego coupe.

Firma Wiesmann została założona w 1985 roku przez braci Martina i Friedhelma Wiesmannów. Spółka, powstała z chęci stworzenia samochodu sportowego łączącego klasyczną stylistykę z nowoczesną technologią, początkowo zajęła się produkcją sztywnych dachów (hardtop) do różnego rodzaju kabrioletów . Zapewniło to firmie odpowiednie fundusze potrzebne do sfinansowania tego ambitnego przedsięwzięcia. Podobno pierwszy samochód z nadwoziem typu roadster i takiej nazwie zbudowano w 1988 roku, lecz prezentacja wersji gotowej do produkcji nastąpiła w 1993 roku. Od samego początku technologia Wiesmannów opiera się o podzespoły dostarczane przez BMW .

W 2006 roku zaprezentowano nową serię roadsterów i coupe o nazwie MF. Obecny zamknięty model GT MF4 napędzany jest ośmiocylindrowym silnikiem 4,8 l. i mocy 367 KM. Najnowszy model z dodatkowym oznaczeniem S będzie wyposażony w ten sam silnik, który napędza BMW M3 . Jest to czterolitrowe V8 osiągające imponującą moc 420 KM. Może on być łączony z klasyczną skrzynią sześciobiegową lub z nową dwusprzęgłową automatyczną przekładnią DKG o siedmiu przełożeniach. Więcej szczegółów zostanie podanych podczas oficjalnej prezentacji.

Oprócz wspomnianych modeli w ofercie znajdują się Wiesmann Roadster MF3 napędzany silnikiem z poprzedniej generacji BMW M3 oraz Wiesmann GT MF5 . Ten ostatni chowa pod maską potężny silnik V10 znany z BMW M5 i M6 .

mjl, źródło: Wiesmann, Autoblog

Samochody: BMW M3 - ogłoszenia

Więcej o: