Pakiet AMG dla nowej E-klasy

Nowy Mercedes E klasy może mieć bardziej atrakcyjny wygląd. Nawet podstawowe wersje silnikowe i wyposażeniowe można będzie wzbogacić o nowy pakiet AMG.

W skład pakietu wchodzą różne elementy mające na celu uatrakcyjnić wygląd samochodu. Na zewnątrz o sportowego ducha dbają na nowo zaprojektowane zderzaki i progi. Dodatkowo, a może przede wszystkim, dostaniemy także nowo zaprojektowane felgi ze stopów lekkich o średnicy 18 cali. Z przodu łączone są z oponami o rozmiarze 245/40 R18, z tyłu zaś 265/35 R18. Nawet podstawowa wersja silnikowa będzie wyglądać bojowo z takimi kołami. Pakiet obejmuje zawieszenia Direct Control obniżenie o 15 mm.

Wewnątrz pakiet obejmuje sportowe siedzenia obszyte skórzaną tapicerką Artico lub materiałową Dinamica, czy dwutonowe wykończenie deski rozdzielczej. Kierowca ma przed sobą sportową kierownicę z łopatkami zmiany biegów i pedały z metalowymi nakładkami. AMG dorzuca także dywaniki ze swoim logo.

Z zewnątrz poza znaczkami modelu będzie można odróżnić jedynie wersje czterocylindrowe od większych sześcio i ośmiocylindrowych po kształcie końcówek wydechu. Mniejsze silniki będą miały okrągłe, zaś większe prostokątne zakończenia rur wydechowych.

Pakiet AMG pojawi się w sprzedaży wraz z nową E klasą w marcu tego roku. Jego cena będzie zależeć od wersji silnikowej i zawierać się (w Niemczech) w przedziale od 3 do 4 tys. euro.

mjl, źródło: Mercedes

Samochody: Mercedes E klasy - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.