Volvo SC90 Concept - wierzyć czy nie?

W momencie, kiedy marka boryka się z ogromnymi problemami, zapowiedź luksusowego modelu jest dosyć zaskakująca. Może więc lepiej traktować ją z przymrużeniem oka... Na razie.

Wygląda na to, że obecnie miarą prestiżu marki jest posiadanie w swojej ofercie czterodrzwiowego-coupe lub super-sedana. Porsche ma swoją Panamerę , Aston Martin - Rapide'a , Lamborghini zaprezentował wstępny egzemplarz Estoque . Czyżby nadszedł czas na Volvo?

Trzeba szczerze przyznać, że nie jest to najnowszy projekt. Pierwsze szkice wykonał już w 2007 roku, odbywający wówczas staż w firmie Volvo, Nuphone J. Bansasine. Szefostwo poprosiło go o zaprojektowanie nowego, luksusowego, sportowego modelu klasy premium . Bansasine "oparł swój projekt na rosnącej wówczas popularności czterodrzwiowych coupe". Miałby się stać modelem flagowym firmy, kierującym markę na nieco bardziej "emocjonalną ścieżkę", jednocześnie pozwalający powalczyć z konkurencją w nowym dla Volvo segmencie.

W takcie projektowania SC90 zakładano, że jego premiera będzie miała miejsce nie wcześniej niż koło roku 2015. Obserwując szalejący kryzys finansowy oraz problemy, z jakimi boryka się firma, może się okazać, że Volvo przegapiło swoją szansę i SC90 nigdy nie ujrzy światła dziennego. Szkoda, bo szkice wyglądają naprawdę obiecująco.

bs, Źródło: worldcarfans

Samochody: Volvo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.