Tesla Roadster Sport - więcej mocy

Podczas salonu samochodowego w Detroit firma Tesla Motors ogłosiła, że pracuje nad mocniejszą wersją swojego elektrycznego roadstera.

Moc wzrosła o 15% w stosunku do "zwykłej" wersji i wynosi teraz 288KM. Nie wpłynęło to znacząco na czas potrzebny do rozwinięcia prędkości 60 mph (96 km/h). Jednak, chociaż różnica ta wynosi zaledwie 0,2 sekundy, wynik 3,7 sekundy i tak imponuje.

Podniesienie mocy silnika to tylko początek zmian. Inżynierowie z Tesli postawili głównie na poprawę właściwości jezdnych. Szybsza Tesla otrzymała nowe, regulowane zawieszenie oraz nowe stabilizatory, które mogą być dostosowane do każdego klienta indywidualnie. Charakterystyczne dla tej wersji są czarne, kute felgi. Efektu dopełniają opony Yokohama A048.

Sprzedaż ma się rozpocząć w czerwcu tego roku. Mocniejsza wersja Tesli będzie również dostępna w Wielkiej Brytanii, gdzie będzie kosztować około 94000 funtów (12000 funtów więcej, niż model wyjściowy).

Nie wiadomo, czy następna informacja, ma cokolwiek wspólnego ze świetnym przyjęciem przez świat motoryzacyjny Fiskera Karmy , ale Tesla Motors zapowiada wprowadzenie w 2011 luksusowej, czterodrzwiowej wersji Tesli.

bs, Źródło: autoexpress, Tesla Motors

Samochody - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.