Peugeot 3008 Crossover

Podczas gdy większość uwagi świat motoryzacyjny skierował w stronę Detroit, firma Peugeot zaprezentowała nowy model 3008 Crossover.

Cytując producenta, 3008 jest "połączeniem minivana, suv'a oraz zwykłego hatchback'a. Dziedziczy mocne strony z każdej z tych koncepcji, jednocześnie wdrażając nowe, oryginalne technologie (Dynamic Roll Control, Grip Control, itp.). Pozwala to łączyć cechy, które w powszechnym mniemaniu uważane są za rozłączne - przyjemność z jazdy w "wysokim" aucie, czy doskonała trakcja przy jednoczesnym dbaniu o środowisko".

Tak czy inaczej, pewne jest, że modelem 3008 firma zechce "powalczyć" z takimi autami konkurencji, jak : Nissan Qashqai, Ford Kuga czy Volkwagen Tiguan.

Nowy crossover Peugeota ma się charakteryzować wyjątkowo ergonomicznym, przestronnym wnętrzem. Pozycja za kierownicą ma "przywodzić na myśl świat luksusowych coupe oraz wykazywać podobieństwa do kokpitu myśliwca". Dzięki dzielonej tylnej kanapie oraz składanemu na płasko fotelowi pasażera, właściciel otrzyma ogromną przestrzeń ładunkową, która wynosi maksymalnie 1604l. Jako opcja, dostępny jest także przeszklony dach. Dla większego komfortu oraz bezpieczeństwa podróżujących 3008 Crossover, może on zostać wyposażony w takie rozwiązania, jak: Head Up Display (ekran przezierny), Distance Alert (pomagający kierowcy utrzymywać bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu), automatyczny elektryczny hamulec ręczny czy system Hill Assist (układ przeciwdziałający staczaniu się auta). Dostępny jest także Dynamic Roll Control - nowy układ kontroli przechyłu.

Nowością jest także tzw. Grip Control - system składający się ze specjalnych opon Mud&Snow (błoto i śnieg) oraz zaawansowanego układu kontrolującego trakcje przednich kół, którego zadaniem jest pomagać kierowcy, kiedy zechce on pojeździć w bardziej grząskim terenie.

Dostępnych będzie sześć silników - trzy turbodiesel'e HDi oferujące moce 110-163KM oraz trzy jednostki benzynowe o mocach od 120 do 156 koni mechaniczncyh.

Peugeot zapowiada także, że za dwa lata w sprzedaży pojawi się 3008 Crossover wyposażony w napęd hybrydowy. Rozwiązanie to firma zaprezentowała podczas zeszłorocznych targów w Paryżu w koncepcyjnym modelu Prologue HYbrid4 . Crossover otrzyma zatem swoisty napęd na cztery koła - w Prologue HYbrid 4 przednia oś napędzana jest silnikiem spalinowym, tylna - elektrycznym.

Nie są jeszcze znane ceny 3008-ki, ale firma zapowiada, że będą one bardzo konkurencyjne.

Peugeot 3008 Crossover

Samochody: Peugeot - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.