Audi Sportback Concept - narodziny A7?

Podczas salonu samochodowego w Detroit Audi zaprezentowało koncepcyjnego Sportback'a. Chociaż oficjalnie nikt z firmy tego nie potwierdza, jest on najprawdopodobniej zwiastunem modelu A7.

Czterodrzwiowe coupe jest odrobinę większe od obecnego modelu A6 . Jego wymiary to: 4,95m długości, 1,93m szerokości i zaledwie 1,40m wysokości. Pod maską prezentowanego egzemplarza znalazł się "najczystszy diesel świata" , czyli 3-litrowa wysokoprężna jednostka V6 TDI Clean Diesel. Silnik ten już teraz spełnia normy spalania wymagane we wszystkich 50 amerykańskich stanach, jak również normę EU-6, która zacznie obowiązywać dopiero w 2014 roku.

Oferuje 225KM oraz 550Nm momentu obrotowego. Moc przenoszona jest na obie osie za pośrednictwem 7-stopniowej skrzyni tiptronic. Ważący 1800kg Sportback rozpędza się do setki w niecałe 7 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 245km/h.

Przy tym wszystkim, jak twierdzi producent, Sportback może się pochwalić spalaniem na poziomie 5.9l/100km oraz emisją CO2 równą 156g/km. Co więcej, zastosowane technologie pozwoliły całkowicie wyeliminować emisję tlenku azotu.

Nadwozie studyjnego Audi ma nie tylko przedstawiać nowy język stylistyczny Audi, ale być także przejawem determinacji firmy do rozszerzania stosowania nadwozia typu sportback poza segment aut kompaktowych. Zapraszamy do obszernej galerii!

bs. Źródło: autoblog

Audi A7 Sportback Concept Załadował: svgibson

Samochody: Audi - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.