Świetlana przyszłość KTM-a?

Austriacka firma KTM znana głównie z produkcji motocykli, a od zeszłego roku także niepowtarzalnego X-bow'a pokazała kilka ciekawych projektów nowych wehikułów. Tym razem projektantami byli studenci jednej z największych w Austrii uczelni technicznej - FH Joanneum. Zobaczcie co im wyszlo!

Teoretycznie nie wyglądają, jakby miały trafić kiedykolwiek do produkcji, ale jeśli spojrzymy na X-bow, wszystko wydaje się możliwe... Zwłaszcza jeśli chodzi o KTM -a. Gdy X-bow wszedł do sprzedaży , Austriacy planowali budować jedynie 500 egzemplarzy rocznie. Szybko okazało się jednak, że zapotrzebowanie jest dużo większe i KTM musiał wybudować nową fabrykę tylko na potrzeby X-bow , gdzie rocznie powstaje ich 1000 sztuk. Miejmy nadzieję, że przyszłość nowych konceptów będzie wyglądać podobnie. Kto by nie chciał mieć czegoś takiego w garażu?!

Studenci z FH Joanneum pod czujnym okiem profesorów i projektantów KTM-a wymyślili sześć maszyn: dwa samochody, motocykl, miejski helikopter, łódź motorową i motocykl (na)wodny. Do prawdziwych produktów KTM-a upodabnia je nie tylko pomarańczowy kolor elementów nadwozia. Ostre linie poprowadzone pod równie ostrymi kątami, surowość formy - od razu widać, że X-bow oraz motocykl RC8 były dla młodych projektantów główną inspiracją.

Przeczytajcie co o swoich projektach napisali studenci:

KTM AX - koncept radykalnego samochodu terenowego z napędem na cztery koła, który łączy w sobie surowy design X-Bow'a i terenowe zdolności motocykli KTM-a. Napęd hybrydowy połączony z czterema oddzielnymi silnikami elektrycznymi przy każdym kole, ogromny prześwit, wzmocnione opony i zawieszenie o wysokim skoku dają niesamowite właściwości terenowe

KTM sr 85 Deuce - przyjazny środowisku lekki pojazd wyścigowy. Rok 2018 - nowatorskie wyścigi rewolucjonizują motorsport. W każdy weekend lekkie pojazdy napędzane elektrycznymi silnikami rywalizują na specjalnie przygotowanych miejskich torach wyścigowych. KTM dominuje w wyścigach dzięki modelowi sr85 Deuce

KTM CX - motocykl, który przenosi ideę wyścigów motocrossowych do wody. Naturalny ruch wody tworzy ciągle zmieniające się przeszkody, niczym na torze off-roadowym. Zatrzymanie CX-a w wodzie powoduje że pojazd tonie, ale tylko do poziomu kolan jeźdźca.

KTM Barracuda - wyścigowy wodolot, jest wodnym odpowiednikiem motocykla KTM RC8 i ulicznego bolidu X-Bow. Niesamowicie zwinny i stabilny - nawet amatorzy mogą pozwolić sobie na szybką, ale bezpieczną wodną przejażdżkę. Zgodnie ze sloganem KTM-a - "Ready to Race" - Barracuda jest gotowa do wyścigu

KTM Ascender Flight Vehicle - unoszący pojazd latający, napędzany gazową turbiną, która porusza trzy poziomo umieszczone śmigła. Maksymalny czas lotu wynosi 30 minut, a dzięki prędkości maksymalnej 120 km/h możliwe będą spektakularne wyścigi podobne do powietrznych zawodów red bulla.

KTM 360o - superlekki, cichy elektryczny motocykl. Nie ma przeszkód, których nie da się pokonać jadać KTM-em 360o . Możesz wykonać każdy trik, jaki przyjdzie ci do głowy, bo kierownica obraca się o 360o . Kiedy zmęczysz się zabawą, możesz pojechać pozwiedzać miasto, dzięki specjalnie podnoszonemu siedzeniu.

jk, źródło: Autoblog

Samochody - oferty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.