Jak zachód słońca - Karma S

Jeszcze nie ucichła wrzawa po zapowiedziach firmy Fisker dotycząca prezentacji luksusowej limuzyny o napędzie hybrydowym, a już zapowiedziano kolejny model!

Wygląda na to, że kryzys kryzysem, a właściciele amerykańskiej firmy Fisker śmiało patrzą w przyszłość. Pisząc niedawno o czterodrzwiowej limuzynie o nazwie Karma , przygotowywanej do debiutu podczas nadchodzącego salonu samochodowego w Detroit, nie spodziewaliśmy się, że na stoisku Fiskera zobaczymy dwa różne samochody.

Na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące samochodu poza tym, co widać na zdjęciu. Karma S, gdzie dodatkowa litera oznacza "Sunset" [z ang.: zachód słońca] to kabriolet i... na tym kończy się to, co wiemy na pewno. Cała reszta to domysły, choć w większości bardzo prawdopodobne.

Konstrukcja oparta jest na czterodrzwiowym modelu Karma, ale nie wiemy, czy S ma dwoje czy czworo drzwi i czy rozstaw osi został skrócony, czy przejęty bez zmian. Napęd hybrydowy Q DRIVE, opracowany przez Quantum Technologies specjalnie dla Fiskera, będzie oferowany bez zmian - rozwijanie nowego napędu byłoby zbyt kosztowne.

To co jeszcze widać na zdjęciu, to inne obręcze i element ozdobny na przednim błotniku przechodzący w przetłoczenie na przednich drzwiach, którego nie ma w limuzynie. Ostateczny kształt poznamy zapewne jeszcze przed 12 stycznia, kiedy to nastąpi debiut obu modeli w Detroit. 

mjl, źródło: Fisker, WorldCarFans

Samochody: hybrydowe - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.