KTM X-Bow - najfajniejsze sanki na świecie?

Zima to czas, kiedy większość motocykli i kabrioletów trafia do garażu, gdzie przez kilka miesięcy czeka na pierwsze wiosenne promienie słońca. KTM X-Bow to jednak taka maszyna, która nie lubi zapadać w sen zimowy.

Dla przypomnienia - KTM X-Bow to małe, ważące zaledwie 700kg sportowe auto. Umieszczony z tyłu dwulitrowy silnik od Audi wytwarza moc 240KM, która przenoszona jest na tylną oś za pośrednictwem manualnej, sześciostopniowej skrzyni biegów. Jak wielokrotnie dowiedziono jest to wspaniała maszyna do zabawy oraz walki na torze. Kilku szwedzkich dziennikarzy motoryzacyjnych przekonało się niedawno, jak dużo frajdy może dawać jazda X-Bow'em po śniegu.

Nie było to przez nich planowane. Po prostu w dniu, w którym byli umówieni na testowanie auta, rozpętała się śnieżna zamieć. Nie dali jednak za wygraną. Jak to się skończyło - widać na zdjęciach.

Nie wiadomo, czy to pod wpływem tej historii, czy nie - faktem jest, że na stronie internetowej poświęconej X-Bow'owi, firma zaprasza na zimowe szaleństwo . Wydarzenie, pod wszystko mówiącą nazwą "X-Bow Ice Experience", trwać będzie od 19 do 21 stycznia przyszłego roku.

Bolidy otrzymają specjalnie przygotowane "pakiety" zimowe , których głównymi elementami będą zimowe opony Pirelli SottoZero (opcjonalnie również łańcuchy) oraz... przygotowany specjalnie w tym celu dwuczęściowy kombinezon przeciwdziałający zbyt szybkiemu zamarzaniu dla szukającego nowych wrażeń, kierowcy.

Zapraszamy na film:

X-Bow Ice Experience bs, Źródło: jalopnik, ktm-x-bow.com

Więcej o: