Murcielago LP710 Audigier Edition od Edo Competition

Co się stanie kiedy pozwolimy światowej sławy projektantowi mody "wyżyć" się na włoskim sportowym aucie? Powstanie coś takiego...

Tym projektantem, ubierający największe gwiazdy, jest Christian Audigier z Francji. Opracował on dla niemieckiej firmy tuningowej Edo Competition kilka wyjątkowych projektów graficznych. Składają się one zarówno z motywów na zewnątrz, jak i detali we wewnątrzu auta.

Za przeniesienie jego pomysłów na matową powłokę Lamborghini odpowiada mistrz aerografu - Marcus Pfeil. Efekt świetnie widać na zdjęciach i nie będziemy się nad tym rozwodzić. Każdy z Was może sobie wyrobić własne zdanie na temat tego projektu. Jednak niemieckie Edo nie do ograniczyło się jedynie do wyszycia kilku oryginalnych wzorów i maźnięciu grafik. Parę zatem słów o zmianach mechanicznych, których nie widać na pierwszy rzut oka.

Bazę do modyfikacji stanowi Murcielago LP640 , w którym pod pokrywą silnika drzemie 640-konna, centralnie umieszczona jednostka V12 o pojemności 6,5l. Wprowadzono kilka zmian, które pozwoliły wycisnąć z niej nieco więcej mocy. Zastosowano nowe wałki rozrządu o bardziej agresywnym profilu, wydajniejsze filtry powietrza, w układzie wydechowym pojawiły się: nowy kolektor, tłumiki oraz katalizator o wysokiej przepustowości. Skutkiem tych operacji jest wzrost mocy do 710KM oraz maksymalnego momentu obrotowego z 660 do 700Nm. Pozwala to osiągnąć "setkę" w 3,2 sekundy, a 200km/h pojawi się na liczniku po niecałych 10 sekundach. Prędkość maksymalna wynosi 360km/h.

Nowe jest też jednotarczowe sprzęgło, które pomaga w przeniesieniu mocy na wszystkie koła. Jednak niemieccy tunerzy oferują także zmodyfikowany układ przeniesienia napędu - wyłącznie tylna oś.

Klientom, którzy dopiero muszą się oswoić z taką mocą, firma proponuje szkolenie prowadzone przez kierowcę sportowego Patricka Simona . Chętnych sprawdzenia rzeczywistej prędkości maksymalnej, Edo zaprasza na jeden z dwóch torów - Papenburg w Niemczech lub włoskie Nardo.

Specjalnej edycji LP710 powstanie jedynie 5 sztuk. Klient będzie miał całkowitą swobodę w wyborze zarówno samego schematu graficznego jak i poszczególnych jego elementów. Cóż, za cenę 495 000 euro (ponad 2 mln złotych) można wymagać.

bs, Źródło: autoblog, motorauthority

Samochody: Lamborghini Murcielago - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.