M5 Hurricane RS - najszybszy

Firma G-Power zajmująca się tuningiem samochodów marki BMW obchodzi w tym roku swoje dwudziestopięciolecie. Z tej okazji inżynierowie postawili sobie za cel zbudowanie najszybszego sedana na świecie.

Cywilne wersje " huraganu " osiągają w najmocniejszej wersji bagatela 340 km/h. To niemało, ale na tym ambicje firmy G-Power się nie kończą. Na początku 2008 roku została podjęta próba pobicia rekordu prędkości dla produkcyjnej wersji samochodu z nadwoziem typu sedan. Osiągnięto wówczas 360 km/h, co zostało oficjalnie potwierdzone.

Ta wartość nie wystarczyła, aby odebrać tytuł najszybszego sedana konkurencji. Ponad rok temu pobił go Brabus Rocket zbudowany w oparciu o Mercedesa CLS . Oficjalny wynik "rakiety" to 362,4 km/h.

G-Power postanowiło zbudować kolejny samochód. Nazwano go G-Power M5 Hurricane RS i wyposażono w silnik o większej mocy (750 KM zamiast dotychczasowych 730). Nadwozie zgodnie z obowiązującą modą zyskało matowy, grafitowy kolor. Próba pobicia rekordu na torze Papenburg okazała się udana i od tej pory najszybszym sedanem jest M5 Hurricane RS z wynikiem 365,7 km/h (228,4 mil/h). Gratulujemy!

mjl, źródło: WorldCarFans, G-Power

Samochody: BMW M5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.