Chevrolet Corvette od Innotech - czeski zastrzyk stylu?

W ferworze codziennych zajęć zapomnieliście napisać list do Świętego Mikołaja? Nie martwcie się. Zostały jeszcze dwa dni, a tak się składa, że czeska firma tuningowa Innotech przedstawiła właśnie swój najnowszy projekt.

Owocem ich pracy jest Chevrolet Corvette szóstej generacji poddany kilku zabiegom kosmetycznym. Pojawi się też szereg kuracji wzmacniających do wyboru. Zacznijmy jednak od początku, czyli... od przedniego zderzaka. Już na pierwszy rzut oka widać, jaką koncepcje stylistyczną przyjęli Panowie z Innotech . Atrapa chłodnicy, przypominająca chociażby tę z Ferrari 599 GTB Fiorano , otrzymała chromowane poprzeczki, a w miejscu oryginalnych halogenów powstały dwa nowe wloty powietrza.

Dach pozostał niezmieniony, pojawiły się natomiast dwa tylne słupki (ponownie 599). Nie pełnią one jednak żadnej funkcji konstrukcyjnej, a mają jedynie za zadanie wydłużyć optycznie tylną część auta. Tylny zderzak został również poddany kilku modyfikacjom. Głębokie przetłoczenia oraz nowy dyfuzor sąsiadują z fabrycznymi lampami. Rozwiązaniem już nieco mniej kojarzącym się z Ferrari są otwierane do góry drzwi, a'la Lamborghini .

Czesi bardzo poświęcili się temu projektowi i zapowiadają, że w przyszłym roku dostępne będą kolejne modyfikacje nadwozia. Oprócz zupełnie nowej wersji speedster, firma będzie miała do zaoferowania łącznie 5 gotowych pakietów stylizacyjnych. Jednym z nich ma być również zestaw poszerzający.

Firma nie ograniczyła się jedynie do zmian optycznych. Do wyboru klient otrzyma kilka nowych opcji silnikowych. Pojawią się zmodyfikowane jednostki LS2 (6.0l) oraz LS3 (6.2l), oferujące w wersji wolnossącej moc z przedziału 500-560KM. Mocniejszych wrażeń dostarczą silniki doładowane (kompresor lub dwie turbiny) wytwarzające moce dochodzące do 1000KM.

Dla skutecznego okiełznania całego stada koni mechanicznych pojawi się możliwość dokupienia mocniejszych hamulców. 15-calowe nawiercane tarcze oraz 6 tłoczkowe zaciski Brembo będą przezierać zza 19 lub 20-calowych felg magnezowych.

Naśladowanie włoskich stylistów jest z pewnością zadaniem trudnym. Widać jednak, że czeskim tunerom przyświecał konkretny cel - połączenia surowej amerykańskiej mocy z włoską wytwornością. Czy efektem ich pracy jest idealna "symbioza", pozostawiamy do indywidualnej oceny. Zapraszamy go galerii.

bs, Źródło: autoblog, motorauthority

Samochody: Chevrolet Corvette - ogłoszenia

Więcej o: