Acura 2 plus 1

Kryzys gospodarczy dopada wszystkich. W przemyśle motoryzacyjnym jego skutki widać jak na dłoni. Co chwila kolejny koncern zatrzymuje produkcję, rezygnuje z premier lub zamyka departamenty odpowiedzialne za motorsport. Honda też. Nie oznacza to jednak, że w umysłach projektantów nie mogą powstawać zupełnie nierealne projekty...

Wiadomo już, że nie powstanie następca supersamochodu NSX . Przynajmniej na razie, Honda postanowiła więcej funduszy przeznaczyć na rozwój "zielonych" technologii niż na budowę drogowych bolidów. Na szczęście są zapaleńcy tacy jak Leon Paz - młody kolumbijski projektant, który na stażu w amerykańskim centrum badawczo-rozwojowym Hondy (Honda R&D Americas) stworzył samochód, który ma być tańszą, lecz nadal tak samo atrakcyjną alternatywą dla NSX-a. Najbardziej interesującymi elementami poza samą linią, jest układ siedzeń "2+1" oraz szklana tafla , przez którą widać komorę silnika oraz całe wnętrze samochodu.

W szkołach artystycznych wykładany jest chyba przedmiot "Ubieranie projektu w piękne słowa" . Bardzo często zdarza się, że projektanci potrafią o swoich dziełach opowiadać w taki sposób, że czasem człowiek zachodzi w głowę: "Skąd oni biorą te dziwne sformułowania?". Leon Paz tak mówi o swojej wizji sportowej Acury dla młodych klientów:

Samochód reprezentuje wieloaspektowy język projektowy. Chodziło o to, by pokazać bardzo agresywną stylistykę, jednocześnie utrzymując górną część nadwozia w bardzo prostej formie, ale z dynamiczną linią dachu.

Czy trzeba coś jeszcze dodawać? Może tylko tyle, że mało prawdopodobne jest, by takie auto kiedykolwiek powstało (zwróćcie uwagę, że Honda nie sygnuje tych zdjęć). Jeśli już, to raczej wtedy gdy Leon Paz będzie już dawno znanym i wziętym projektantem. Bo na pewno pomysłowości i talentu nie można mu odmówić .

jk, źródło: Carscoop

Samochody: Honda - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.