Nowe Subaru Legacy już za rok

Pierwsze oficjalne zdjęcie pokazuje, że następna generacja Legacy będzie prezentować o wiele bardziej przełomowy wygląd, niż dotychczasowe generacje.

Prezentacja prototypu ma nastąpić podczas styczniowego salonu samochodowego w Detroit. Sądząc po zdjęciu nie będzie znacząco odbiegać od wersji produkcyjnej, ale pewne różnice są nie do uniknięcia. Najbardziej rzucające się w oczy są nowe przednie lampy z niemal pionowo ustawionymi reflektorami. O ile ich kształt nie powinien ulec zmianie, to lusterka boczne zyskają w wersji produkcyjnej konwencjonalny wygląd.

Pierwsze Legacy pojawiło sie na rynku w 1989 roku. Wszystkie dotychczasowe generacje były produkowane w cyklach pięcioletnich. W przyszłym roku Subaru zaprezentuje piątą już generację, obchodząc jednocześnie dwudziestolecie produkcji tego modelu. Do tej pory z dwóch fabryk, japońskiej i amerykańskiej, wyjechało już ponad 3,6 mln sztuk Legacy.

Miłośnicy tych aut nie powinni się rozczarować. Piąta generacja nadal będzie wyposażona w stały napęd na cztery koła rozdzielany w równym stopniu pomiędzy obie osie. Prototyp zostanie pokazany z sześciocylindrowym silnikiem o przeciwsobnym układzie cylindrów i pojemności 3,6 l. To wszystko co na razie od strony technicznej wiadomo na temat piątej generacji.

mjl, źródło: Motorauthority, Carscoop

Samochody: Subaru Legacy - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.