Murcielago R-GT - z toru na ulicę

Reiter Engineering to niemiecka firma tuningowa, która od lat zajmuje się przygotowywaniem samochodów Lamborghini do wyścigów serii GT1 i GT3. Teraz postanowiła przenieść zdobyte doświadczenie na nasze ulice.

Bazę dla ulicznego potwora od Reiter Engineering stanowi model Murcielago LP640 . Auto otrzymało między innymi kilka nowych elementów mających poprawić właściwości aerodynamiczne.

Pojawił się zatem przedni spojler oraz spore tylne skrzydło wykonane z włókna węglowego. Z rzucających się w oczy zmian można też wymienić cztery duże wloty powietrza w masce oraz końcówki wydechu umieszczone centralnie, między tylnymi lampami. Efektu dopełniają czarne felgi firmy OZ.

Reiter niechętnie zdradza szczegóły zmian mechanicznych (nie wiadomo nawet, czy tak jak w wersji sportowej, omawiany model ma napęd tylko na tylną oś). Mówi się jedynie o usprawnionym chłodzeniu silnika oraz wzroście mocy, uzyskanym poprzez modyfikację układu wydechowego. Niemiecki tuner przyznaje jeszcze, że w swoim "ulicznym GT" zdecydował się zastosować inne, niż w wersji studyjnej, amortyzatory oraz sprężyny zawieszenia. Ostatnią wymienianą modyfikacją są większe tarcze hamulcowe.

Obecnie pakiet dostępny jest jedynie w całości, ale producent przewiduje, że w przyszłości będzie można kupić pojedyncze elementy.

bs, Źródło: motorauthority

Samochody: Lamborghini Murcielago - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA