Citroen GT Concept - jednak "trafi do salonów"?

Pamiętacie Citroena GT (czy raczej GTbyCitroen) - bardzo śmiały model koncepcyjny prezentowany podczas paryskich targów? To ten stworzony z myślą o wirtualnym świecie gier komputerowych. Wygląda na to, że francuski koncern szykuje smakowity kolekcjonerski kąsek...

Za jego powstanie odpowiedzialni są: projektant francuskiego koncernu - Takumi Yamamoto oraz szef firmy Polyphony Digital (odpowiedzialnej za wspomnianą grę) - Kazunori Yamauchi. Został wymyślony tylko po to, by pojawić się w najnowszej odsłonie gry wyścigowej na konsolę Sony Playstation 3. Citroen poszedł jednak za ciosem i stworzył jeden "namacalny" egzemplarz, który następnie przywiózł do Paryża.

Przez jednych uważany za wyjątkowo piękny, przez innych za dziwadło. Tak czy inaczej, budził spore zainteresowanie. Dla wszystkich było jednak oczywiste, że jest tylko zabawką, gadżetem, i że nigdy nie trafi do produkcji.

Targi się skończyły, a Citroen GT powinien był trafić do szuflady, jako kolejny odważny, pozbawiony szans na realizację projekt. A jednak francuska firma postanowiła pójść krok dalej! Niedługo po paryskiej premierze przedstawiła jeżdżący prototyp GT. W grze co prawda był to 800-konny bolid napędzany wodorem. W rzeczywistości francuski producent zastosował silnik V8, dysponujący mocą 560KM. Ci którzy mieli okazję się nim przejechać rozpływali się w zachwytach. I nie ważne było, że był wciąż mocno niedopracowany... odpadające klamki, brak wstecznego biegu, itp.

Wciąż jednak było oczywiste, że jest to tylko owoc pasji projektantów i nic więcej. Ćwiczenie, zabawa, pokaz możliwości. I tu niespodzianka! Szef stylu Citroena Jean-Pierre Ploué przyznał podobno, że istnieją jednak plany stworzenia bardzo krótkiej serii (około 20 sztuk) niezwykłego conceptu . Poczekamy, zobaczymy, ale widząc z jaką pasją podchodzą do tego projektu jego pomysłodawcy, można oczekiwać, że już niebawem usłyszymy o produkcyjnej wersji GTbyCitroen.

Concept GT by Citroën sur piste Załadował: autoplus

bs, Źródło: motorauthority, autoexpress

Samochody: Citroen - ogłoszenia

Więcej o: