Studiotorino Coupetorino

Mercedes SL wydaje się na tyle dobrym samochodem sportowym, że nie wymaga żadnych poprawek, czy innych wersji - chyba, że za projekt (nadwozia) zabierają się Włosi.

Jest mocny, szybki, nadal dość ładny i w zależności od preferencji kierowcy może pełnić funkcję coupe lub kabrioletu. Mercedes SL , który przeszedł niedawno kuracje odmładzającą , stał się bazą dla stylistów inaczej sobie wyobrażających sportowy model Mercedesa .

W pierwszej fazie opracowano trzy koncepcje obejmujące dwa warianty kombi-coupe lub inaczej shooting brake (poniżej) oraz jeden projekt coupe. W ostateczności porzucono projekty samochodu dla miłośników polowań, czy gry w golfa i zdecydowano się na rozwinięcie wizji łagodnie ściętego coupe.

Coupetorino daleko nie odbiega od Mercedesa SL, na którym oparto projekt. Główna różnica polega na zastosowaniu klasycznej linii coupe z ostro ściętym tylnym oknem (ustawione pod ujemnym kątem). Patrząc z boku zupełnie tego nie widać, jest to rozwiązanie podobne do stosowanego jeszcze niedawno w modelach Ferrari z silnikami z tyłu.

W pracach nad projektem Coupetorino brały udział Studiotorino , Istituto d'Arte Applicata e Design i student Piotr Degler Jabłoński , odbywający w ten sposób praktyki.

Projekt nie ma charakteru komercyjnego i powstał z myślą o wystawie "Turin World Design Capital 2008 " wystawianej w Galerii Turyńskiej do 23 grudnia tego roku. Oprócz wizji stylistycznej zwiedzający będą mogli podziwiać model Coupetorino wykonany w skali 1:4. Model został wykonany przez Alfredo Stola we współpracy z Piotrem Deglerem Jabłońskim.

mjl, źródło: Carbodydesign, Studiotorino

Samochody: Mercedes SL - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.