Toyota RAV4 - w nowym ciele, nowy duch

Subtelnie odświeżona wersja RAV4 trafi na rynek wiosną przyszłego roku. Prezentacja modelu odbyła się podczas bolońskiego salonu samochodowego.

Podobnie jak miało to miejsce z Toyotą Yaris , zmiany zewnętrzne są raczej kosmetyczne. Odświeżona wersja otrzymała nowe reflektory oraz chromowane wykończenia atrapy chłodnicy. Przeprojektowano przedni zderzak. Zamiast w błotnikach, kierunkowskazy boczne, znajdują się teraz w obudowach lusterek. Nowe są tylne lampy oraz delikatnie zmienione nadkola. Rewolucyjne zmiany znajdziemy również wewnątrz. Do wyboru są nowe materiały i kolory tapicerki oraz opcja ze "sportową" kierownicą.

I tak jak w przypadku Yarisa , również tu główne zmiany dotyczą gamy dostępnych silników. Toyota otrzyma nowy dwulitrowy silnik benzynowy, o mocy 158KM oraz maksymalnym momencie obrotowym równym 196Nm. RAV4Poza lepszymi parametrami, w stosunku do obecnie stosowanej dwulitrowej jednostki, ma się wykazywać także zmniejszonym o 5% apetytem na paliwo.

Standardowo współpracować będzie z sześciostopniową manualną skrzynią biegów, jednak Toyota zapowiada możliwość zastosowania bezstopniowej skrzyni CVT (Multidrive S).

Pojawi się także zmodernizowany 2,2-litrowy silnik wysokoprężny D-4D. Uzyskano w ten sposób dodatkowe 14KM - jego moc wynosi teraz 150KM. Maksymalny moment obrotowy wzrósł o 10% i teraz jest to 340Nm, osiągalnych w zakresie 2000-2800rpm. Dla tego silnika dostępna będzie sześciostopniowa automatyczna skrzynia biegów Sports Direct Shift.

bs, Źródło: Carscoop

Samochody: Toyota RAV4 - oferty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.