Cardi Body II - sportowa myśl techniczna

Cardi to rosyjska firma tuningowa (chociaż, może lepiej powiedzieć - studio projektowe), która stworzyła niejedno ciekawe auto. Model Body II po raz pierwszy ujrzał światło dzienne podczas moskiewskiego salonu samochodowego w 2003 roku. Czas najwyższy powalczyć o ceniącego... oryginalność klienta.

Firma istnieje od 1991 roku i w swoim dorobku ma między innymi: "Veyronowatego" roadstera na bazie BMW 750, Hummer opodobnego UAZ'a oraz samochód o wiele mówiącej nazwie - Volga-Cayenne.

Tym razem jednak mowa o Body II - roadsterze zbudowanym na płycie podłogowej BMW serii 3 (najprawdopodobniej E36). Zapewne od BMW pochodzi też 2,5-litrowy 6-cylindrowy silnik, który w tym przypadku dysponuje mocą 196 koni mechanicznych. Przekazywana jest ona na tylną oś za pośrednictwem pięciostopniowej, ręcznej skrzyni biegów. Producent zapewnia, że to ważące 1470kg auto rozpędza się do setki w czasie 6,6 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 250km/h.

Patrząc na niego z zewnątrz mamy niejasne wrażenie, że "gdzieś to już widzieliśmy". Body II wydaje się być umiarkowanie zgrabnym połączeniem przodu Alfy Romeo , z linią boczną zainspirowaną roadsterami BMW oraz tyłem nawiązującym do... przodu Cardi Body II? To tylko jedna z interpretacji. Każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Czy się podoba, to oczywiście kwestia gustu.

Aha. Jeszcze jedna informacja - Cardi jest jedną z trzech firm, oprócz 9ff i Top Car, które wspólnie pracują nad "poprawieniem" Porsche Panamery . Czekamy niecierpliwie!

bs, Źródło: Carscoop

Samochody - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.