Ferrari F430 Scuderia Spider 16M

Z okazji zdobycia po raz szesnasty tytułu Mistrza Świata Konstruktorów Formuły 1, Ferrari pokazało w Bolonii samochód o zacięciu bardzo sportowym, a jednak w karoserii, która na tor nadaje się raczej średnio.

Ferrari F430 Scuderia Spider 16M - tak brzmi pełna nazwa bolidu, który powstanie w limitowanej serii 499 egzemplarzy.

Jak deklaruje Ferrari , Scuderia Spider jest najszybszym samochodem bez dachu, jaki kiedykolwiek wyprodukowali. Roadstera napędza dokładnie ta sama jednostka, którą umieszczono w wersji z zamkniętym dachem, a więc bardzo mocno podrasowany silnik V8 o pojemności 4,3 litra (jak sama nazwa "F430" wskazuje) i bardzo wiele obiecującej mocy 510 KM .

Oprócz oczywistej różnicy w wyglądzie wersji Coupe i Spider, jest jeszcze jedna, bardziej istotna i już wcale nie tak oczywista. Ze względu na bezpieczeństwo i sztywność nadwozia , najczęściej zdarza się, że to właśnie odkryte wersje są nieco cięższe od zamkniętych (tak jest na przykład w przypadku Lamborghini Gallardo ). Ferrari jednak pokazało konstrukcyjny kunszt i Spider waży o 10 kg mniej niż Coupe - 1340 kg. Przyspieszenie do "setki" zajmie Spiderowi 3,7 sekundy a prędkość maksymalna z jaką pomknie, to 315 km/h. Pięknie!

Skoro F430 Scuderia Spider ma być wersją limitowaną, Ferrari nie mogło zapomnieć o dodaniu detali, które zwrócą na to uwagę. Z tyłu samochodu umieszczono specjalną plakietkę, a w środku nad nawiewami tabliczkę, na której wybity będzie numer każdego kolejnego egzemplarza. Ferrari chwali się także, że stworzyło pierwszy na świecie samochód, który ma zintegrowaną stację dokującą iPoda Touch . Odtwarzacz Apple'a podłącza się w miejscu, gdzie normalnie znajduje się radio, i w ten sposób otrzymujemy sprzęt audio z dotykowym wyświetlaczem. Całkiem ciekawe, ale z drugiej strony też dziwne, że nawet Ferrari próbuje promować się "playerami" z jabłkiem. Czy potencjalni klienci w ogóle zwrócą na to uwagę?

jk

Samochody: Ferrari F430 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.