Honda FC Sport - ekolog z muskułami?

Podczas trwającego w Los Angeles Salonu Samochodowego, Honda prezentuje swój nowy model koncepcyjny. Czy okaże się on idealnym połączeniem frajdy z jazdy z troską o środowisko naturalne?

Honda FC Sport to trzymiejscowe, supersportowe coupe o bardzo futurystycznych kształtach, napędzane ogniwami wodorowymi. Użyto technologii znanej z produkowanego seryjnie modelu FCX Clarity . Jako, że cały układ napędu zajmuje dużo mniej miejsca niż w przypadku tradycyjnych silników spalinowych, inżynierowie otrzymali więcej swobody w tworzeniu superaerodynamicznej sylwetki oraz aranżacji wnętrza. Dodatkowym atutem jest znaczne obniżenie wagi samochodu oraz środka masy, co dla samochodu sportowego jest kluczowe.

Jak już wspomniałem, jest to samochód trzymiejscowy. Fotel kierowcy jest umieszczony centralnie z przodu, co pozwoli kierowcy poczuć się jak w prawdziwym bolidzie. Za nim znajdują się dwa dodatkowe fotele pasażerów. Honda obiecuje, że dzięki małej masie samochodu oraz zastosowaniu bardzo wydajnego silnika elektrycznego FC Sport będzie się mógł pochwalić wspaniałymi osiągami. Ma być supersportowy nie tylko z wyglądu. Na razie jednak brak oficjalnych danych na ten temat.

Oczywiście jest to bardziej motoryzacyjna ciekawostka. Minie jeszcze dużo czasu zanim, jeśli w ogóle, samochody na wodór staną się powszechne, ale kierunek jest zdecydowanie wart wspierania. Z drugiej strony, wyścigi "wodorowych" bolidów, którym towarzyszą jedynie śpiew ptaków oraz szelest torebki z chipsami... Na szczęście pozostaje jeszcze pisk opon.

bs, Źródło: carmagazine.co.uk

Znajdź Hondę dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.