Lumma Design CLR 550 R - Cayenne w furii

Znana z bezkompromisowych projektów, niemiecka firma tuningowa Lumma Design, postanowiła dodać Porsche Cayenne odrobinę charakteru.

Dokładnie chodzi o Porsche Cayenne GTS . Mogłoby się wydawać, że modelowi temu deficyt mocy jest obcy. Cóż, Lumma Design wychodzi z założenia, że koni mechanicznych nigdy za wiele. Swoją drogą, trzeba przyznać, że Cayenne GTS skrzętnie skrywa swój potencjał pod elegancką, stonowaną powłoką. Żeby móc ocenić na co stać GTS'a trzeba albo spytać kogoś kto wie, co drzemie "pod maską", albo zobaczyć go w akcji.

Oryginalnie montowana jest widlasta ósemka o pojemności 4,8l. Produkuje moc 405KM i przyspiesza do "setki" w czasie 6,1 sekundy. Panowie z Lummy popracowali nad jednostką napędową, dokładając między innymi turbinę, podnosząc moc do 612KM! Biorąc pod uwagę, że najmocniejsza wersja niemieckiego SUV'a - Cayenne Turbo, ze swoimi 510 końmi mechanicznymi, przyspiesza do prędkości 100km/h w czasie 5,1sek, można sobie wyobrazić, że ten biały potwór będzie dosłownie zrywał asfalt. Oczywistym skutkiem dołożenia solidnej porcji mocy, była ingerencja w układ hamulcowy. Obniżono również zawieszenie.

Tyle na razie wiadomo na temat zmian mechanicznych. Ale Lumma Design to przecież także kompleksowy tuning optyczny. Co się zmieniło? Cayenne otrzymało zestaw poszerzający nadwozie, w skład którego wchodzą nowe błotniki, progi oraz zderzaki. Szersze nadkola wypełniono 23-calowymi felgami na sportowych oponach o bardzo niskim profilu. Z drobniejszych modyfikacji można wymienić wloty na masce, nowe halogeny, końcówki układu wydechowego, brewki czy lekko zmieniony tylni spojler.

Najbardziej widoczną przemianę można zaobserwować z przodu auta. Ogromny grill oraz mocno kontrastujący, czarno biały motyw kolorystyczny (powtórzony wewnątrz pojazdu) nadaje Cayenne surowości i drapieżnego charakteru. To już nie ten sam grzeczny elegant co przedtem. Teraz to rycząca bestia, której nie chcemy oglądać we wstecznym lusterku, zbyt blisko tylnego zderzaka naszego samochodu.

CLR 550R będzie miał swoją premierą podczas rozpoczynającego się 29 listopada Essen Motor Show. Spodziewamy się też, że wtedy firma pochwali się większą ilością danych na temat tego projektu.

bs, Źródło: carscoop

Znajdź Porsche Cayenne dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.