Peugeot 406 MR 2001

Peugeot 406 MR 2001

test zderzeniowy - ***

test zderzeniowy z pieszym - **

Zderzenie czołowe: 50 proc.; zderzenie boczne: 56 proc.; ogółem: 53 proc.

Już w 1997 r. EuroNCAP testowało ten model auta Peugeot. Wówczas otrzymało ono dwie gwiazdki. Dzięki wprowadzonym od tego czasu ulepszeniom w konstrukcji nadwozia obecnie testowana odmiana uzyskała o jedną gwiazdkę więcej.

W czasie zderzenia czołowego struktura kabiny pasażerskiej uległa deformacji, stwarzając zagrożenie dla pasażerów. Na urazy narażona była głowa kierowcy, jego kolana, a także stopy (podłoga w okolicy stóp złamała się).

W czasie testu zderzenia bocznego konstrukcja nie zapewniła należytej ochrony - najwięcej troski wywołało duże ryzyko obrażeń piersi i głowy. Boczna poduszka powietrzna nie otworzyła się w pełni, nie zapobiegając uderzeniu przez kierowcę głową o wewnętrzny płat drzwi.

Peugeot 406 jest sprzedawany w Europie od września 1995 r. Testowany teraz model roku 2001 w państwach UE jest seryjnie wyposażony w dwie przednie poduszki powietrzne, boczne poduszki (chroniące korpus ciała i głowę), przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami siły napięcia.

Copyright © Agora SA